Editorial

Jarní únava

Minulý čtvrtek jsem vezla děti na cvičení. Zkoušela jsem je přemluvit, že jsem opravdu moc unavená, jestli raději nechtějí jít na procházku, ale děti trvaly na cvičení.


Jako první měla lekci Elizabeth a já jsem zatím pobývala s Alexíkem, Vivien a ostatními rodiči a dětmi ve vedlejší místnosti a čekala, až přijde čas na Alexovu cvičební lekci. Byla jsem ráda, že se Alex vzorně věnuje malé Vivien a já díky tomu nemusím být v plné polní. Ani nevím, jak se to stalo, a měla jsem zavřené oči a lehce si zdřímla. Ze spánku mě probudil dětský hlas. "Máš děti?" Pomalu otevírám oči a zjišťuji, že mého nosu se takřka dotýká nos malého klučiny. "Mám". "Jo, a kolik?" "Tři," odpověděla jsem a doufala, že budu moct ještě alespoň na chvíli oči znovu zavřít... "Hmm, a kde je máš?" Znova jsem otevřela oči a povídám: "Vidíš támhle tu holčičku s růžovým tričkem na kladině? Tak to je Elizabeth a právě cvičí." "A kde máš zbytek?" "Zbytek je přece...," rozhlédla jsem se kolem sebe. Kde mám vlastně zbytek dětí??? Najednou vidím velký rozruch u toalet a hned mi bylo jasné, kdo ho asi vyvolal. Zvedla jsem se, jak nejrychleji to šlo, běžela na toalety, kde nějaká maminka křičela: "Tak kde je ta maminka, co nemá děti? Zamkly se tady a nemohou ven?!" V duchu jsem si nadávala, co jsem to za matku, ale naštěstí přišel jeden z cvičitelů a otevřel zámek šroubovákem. Za dveřmi se jako první objevil Alex a pak Vivien, která přes celou místnost křičela: "Maminko, já jsem kakala. A sama." Bylo jí úplně jedno, že se zamkli a nemohli ven. Sklopila jsem hlavu, posbírala děti a do konce cvičení dávala pozor, abych je ani na vteřinu neztratila z očí.

O pár dní později jsem říkala, co se stalo, kamarádce, která také jezdí s dětmi na cvičení a ona mi řekla: "Hele, děti zamčené na záchodě jsou ještě dobré, ale já tam před týdnem při čekání usnula na židli a přitom jsem z ní spadla."

Letos jsou prostě nějaké silné jarní energie, které je třeba překonat a nakopnout organismus, a právě proto jsme pro vás připravili přílohu Krásná a fit.

Přeji vám krásné jarní dny plné překypující energie

Jana Militká

šéfredaktorka