Vyzkoušejte zauzování na grilu

Text: Perfect Woman
26. května 2017 | 12:00

Udilo se údajně už v pravěku, tehdy totiž uzení sloužilo jako ideální způsob konzervace masa. Dnes se udí hlavně proto, abychom si mohli užít tolik oblíbenou kouřovou chuť. Tu si ostatně můžete dopřát, i když nemáte udírnu. S pomůckami od švýcarského výrobce grilů Outdoorchef si zvládnete připravit pokrmy se zauzenou chutí a vůni i na zahradním grilu.

vyzkousejte-zauzovani-na-grilu1.jpg vyzkousejte-zauzovani-na-grilu2.jpg vyzkousejte-zauzovani-na-grilu3.jpg vyzkousejte-zauzovani-na-grilu4.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Co je uzení a co zauzování?

Uzení je tzv. low and slow technika, tedy příprava pokrmů při nízké teplotě po dlouhou dobu. Udí se nejčastěji maso nebo sýry a to tak, že se nechají po určitou dobu v kouři z hořícího dřeva. Udit můžete v udírně nebo v komíně. „Pokud mluvíme o grilu, technicky vzato jde spíše o zauzování než uzení v pravém slova smyslu. Cílem není konzervace masa, takto připravené pokrmy jsou určené k přímé spotřebě. Zauzování se také děje při vyšší teplotě a kratší dobu,” vysvětluje Václav Bartoš, zástupce značky Outdoorchef. Na požitku z voňavé dobroty ale tento fakt nikterak neubírá.

Jak postupovat?

„Před klasickým uzením je potřeba naložit maso do směsi soli a cukru v poměru 1:1 a nechat marinovat několik hodin. Pravidla pro zauzování na grilu jsou volnější a maso si můžete připravit, jak chcete.” radí Václav Bartoš. “Na rozdíl od uzení v udírně, které trvá dlouhé hodiny a kouř má teplotu mezi 50 a 70°C, na grilu zauzujeme při teplotě kolem 100°C asi 1-3 hodiny,” dodává.

Jaký gril se hodí pro zauzování?

Zauzovat můžete na plynovém grilu stejně tak jako na grilu na dřevěné uhlí. Důležité ale je, aby měl gril poklop, aby uměl udržet požadovanou teplotu a také aby umožňoval využití nepřímého žáru, udí se totiž zásadně mimo plamen. Grily švýcarské značky Outdoorchef mají patentovanou technologii, která umožňuje pohodlně měnit žár z přímého na nepřímý a naopak přesně podle toho, jak se to hodí pro připravovaný pokrm.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Soutěže a výherci

Novinky

Zauzování

Udilo se údajně už v pravěku, tehdy totiž uzení sloužilo jako ideální způsob konzervace... více

Ručníky co suší

Vaše staré ručníky už dosluhují a poohlížíte se po nových? více

Veganské laky

Australská značka Sienna Byron Bay se specializuje na laky na nehty a produkty... více

Salát ke grilování

Grilovací sezóna je zde a k tomu patří také dobré přílohy. Tip na skvělý přílohový salát. více

Kruhy pod očima

Vyzkoušela jste aplikaci kyseliny hyaluronové nebo vlastního tuku? Kdy je toto řešení... více

Výchova dětí

Zatímco americké dítě svým rodičům bez mrknutí oka vynadá, když se mu něco nelíbí... více