Nepodceňte první jarní paprsky

Text: Perfect Woman
30. ledna 2018 | 09:00

Po pochmurné zimě se na sluníčko všichni těšíme, ale pozor: i první paprsky mohou být silné a napáchat škody na naší pleti. Je proto dobré se před nimi chránit, nejlépe kvalitním denním krémem s příslušným SPF faktorem.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Sluníčko nám spolehlivě vyvolá úsměv na tváři, ale k jemné pleti obličeje bychom ho pouštět neměli. Nejenže je tady kůže citlivá a nejnáchylnější k poškození, ale právě ultrafialové záření s volnými radikály může také nejvíce za ztrátu kolagenu, tvorbu vrásek a ztrátu elasticity pleti. Proto je ten nejvyšší čas zaměřit se na výběr kvalitního krému s SPF faktorem.
„UV záření má řadu nepříznivých účinků na pokožku, ať už se jedná o její negativní projevy v podobě začervenání, vzniku nežádoucích pigmentových skvrn, nebo jejího stárnutí. UV zářením totiž dochází k úbytku kolagenových vláken, která jsou důležitá pro pružnost a elasticitu kůže. Může dokonce dojít k poškození tkáně, zánětům a degenerativním změnám v pokožce a podkoží, k poškození buněčných jader a UV záření může mít dokonce karcinogenní účinky,“ varuje zkušená kosmetička Lucie Karlíková.

Patnáctku na celý rok, třicítku na léto

Proto je podle odbornice důležité celoročně chránit pokožku obličeje před UV zářením kvalitními krémy s příslušným SPF. Po většinu roku vystačíte s krémy se SPF 15, na léto si ale určitě pořiďte „třícítku“. A myslete na to, že ochrana je důležitá i v zimě a na jaře – přes zimu si naše pleť sluníčku odvykne, a než znovu zpigmentuje, je mnohem náchylnější ke spálení…
„Používání kvalitních krémů s dostatečně vysokými UV filtry by mělo být už na jaře samozřejmostí. A to i v případě, že jste zvyklá používat běžný denní krém a přes něj make-up. Ten totiž běžně nemívá UV filtry dostatečně vysoké. Proto je ideální nanést nejprve denní krém, přes něj kvalitní krém s UV filtry a na závěr make-up. Nemusíte se přitom obávat, že pleť příliš zatížíte. Stačí zvolit v jednotlivých krocích správné přípravky, ideálně od stejné značky, aby se svými účinky hezky doplňovaly a násobily,“ říká Denisa Jasinská z blogu o kosmetice a péči o pleť Inspirace.essente.cz.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Soutěže a výherci

Novinky

Pozvánka

WORLD OF BEAUTY & SPA 2017 JARO v předjarním týdnu 10. a 11. března 2017... více

Knižní outlet

Knihkupectví Neoluxor v červnu otevřelo ve své největší pobočce na Václavském náměstí... více

Veganské laky

Australská značka Sienna Byron Bay se specializuje na laky na nehty a produkty... více

Švestkové řezy

Švestková sezóna je v plném proudu, tak jimi neváhejte potěšit své chuťové buňky! více

Péče o vlasy

Řada ALCINA Nutri Shine, která díky obsahu hodnotných olejů dodává suchým... více

První jarní paprsky

Po pochmurné zimě se na sluníčko všichni těšíme, ale pozor: i první paprsky mohou... více