Materiály ručníků, které opravdu suší

Text: Perfect Woman
5. června 2017 | 12:00

Vaše staré ručníky už dosluhují a poohlížíte se po nových? Poradíme vám, jak vybrat ručníky, kterými se skutečně usušíte!

rucniky_co_susi_PW.jpg rucniky_co_susi_2_PW.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Základem je přírodní materiál
Chcete-li, aby byl na ručník spoleh (co se sušení týče), zaměřte se na varianty s vysokým nebo 100% podílem přírodního vlákna. Jedině přírodní materiály totiž zaručí, že ručník pojme dostatečné množství vlhkosti. Zapomeňte na rychleschnoucí ručníky nebo levné polyesterové kousky z tržnice, těmi se neusušíte!

Bavlna vs. bambus
Tyto dva materiály se drží na předních příčkách v žebříčku oblíbenosti. V obou případech jde o kvalitní přírodní suroviny s vysokou savostí, ale hlavně jemností a hebkostí. Pokud tedy hledáte ručník, co usuší, a zároveň bude jemný na omak, pak právě bavlněné a bambusové ručníky jsou tou pravou volbou.

Výška smyček hraje velkou roli
Určitě jste si všimli, že ne všechny ručníky jsou na omak srovnatelné, ačkoliv se jedná o stejné materiálové složení. Hebkost, hmotnost a zejména pak i savost je velmi ovlivněna výškou (délkou) froté smyčky, přičemž čím je vyšší, tím je ručník huňatější a lépe saje. Nejvyšší smyčku mívají zpravidla ručníky a osušky z egyptské bavlny.

Nevhodná péče může ručník zničit
Zda se s ručníkem usušíte či nikoliv je dáno také způsobem údržby. Sebekvalitnější ručník nebude dobře fungovat, pokud jej například budete prát v aviváži nebo žehlit. Aviváž totiž obalí jemná vlákna tenkým filmem a ta pak nejsou schopna plně vstřebávat vlhkost. Žehlením nebo prudkým sušením zase poničíte jemné smyčky, a jejich schopnost absorpce se také sníží.

Máte-li jasno v tom, jak vybrat ručník, který vás z hlediska funkčnosti nezklame, vyrazte do oblíbeného obchodu a pořiďte si nový zářivý kousek do své koupelnové výbavy!
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Soutěže a výherci

Novinky

Pozvánka

WORLD OF BEAUTY & SPA 2017 JARO v předjarním týdnu 10. a 11. března 2017... více

Knižní outlet

Knihkupectví Neoluxor v červnu otevřelo ve své největší pobočce na Václavském náměstí... více

Veganské laky

Australská značka Sienna Byron Bay se specializuje na laky na nehty a produkty... více

Švestkové řezy

Švestková sezóna je v plném proudu, tak jimi neváhejte potěšit své chuťové buňky! více

Péče o vlasy

Řada ALCINA Nutri Shine, která díky obsahu hodnotných olejů dodává suchým... více

První jarní paprsky

Po pochmurné zimě se na sluníčko všichni těšíme, ale pozor: i první paprsky mohou... více