MUDr.Lenka Ottová: Především jsem máma

Text: PERFECT WOMAN
12. prosince 2011 | 00:00

Rodina versus kariéra, toto dilema řeší občas každá z nás. Živoucím důkazem toho, že se tyto oblasti našeho života nevylučují, je MUDr. Lenka Ottová, úspěšná lékařka a manažerka Centra oční a estetické medicíny Ottlens, ale také manželka a maminka.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Platí podle vás rčení, že oko je do duše okno?

Určitě. Oko je velmi jemná a malá součást nás všech. Je přehledné a zároveň nám skýtá možnost prokouknout do duše i těla člověka. Při pohledu na sítnici, tedy do nitra oka, jsme schopni odhadnout celkové choroby. Oční medicína jde mílovými kroky kupředu a nabízí možnost, jak se realizovat v ambulantní praxi, oční i plastické chirurgii. Vyšetření očních pacientů skýtá pestrost nálezů a diagnóz. Je to způsob, jak více poznat člověka.

Svedlo vás oko dohromady s vaším manželem?

Ano. Seznámili jsme se, když jsem vystupovala v roli konzultanta v oblasti kontaktních čoček. Ty nás spojily a spojilo nás také jeho kolo. Navštěvovala jsem Kamila, který pracoval jako vedoucí nové optiky v Brně a v kanceláři měl postavené kolo, které mi učarovalo. Miluji sporty a myslela jsem si, že je to asi dobrý sportovec. Potom se ukázalo, že spíše než sportovec je velkým čtenářem, ale to už nebylo podstatné.

Co vás přivedlo k založení Centra oční a estetické medicíny Ottlens?

S manželem jsme toužili po rodinné firmě. Já jsem vždy chtěla pracovat samostatně, lákalo mě vybudovat něco, co má smysl. Začali jsme s malou optikou a ordinací a postupně se ukázalo, že máme hodně práce a že to nejde jinou cestou než tou, jakou jsme zvolili. Z práce o dvou lidech se stala fungující firma s optikou, dvěma ordinacemi pro dospělé pacienty, jednou dětskou oční ambulancí, ortoptickou cvičebnou a zákrokovým sálem. O naše zákazníky a pacienty se staráme v týmu dvou optiků, jednoho optometristy, sedmi lékařů a pěti zdravotních sester. Pracuje u nás i primář šumperského očního oddělení, kde jsem byla v minulosti zaměstnána. Když přišel poprvé do práce v Ottlens, oslovil mě z legrace šéfe, já mu to opětovala a teď si tak říkáme navzájem. Podařilo se nám také plně zaměstnat mého tátu, který do naší práce vnesl mnohaleté zkušenosti z mimomedicínské oblasti a to je skvělé. V práci nám pomáhá i moje maminkaa v roli PR poradce s námi spolupracuje moje sestra Kamila, která je mi hodně blízká, má výborné nápady a spolu tvoříme dobrý tým. Když něco vymýšlíme, je to příval energie a nových myšlenek.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Soutěže a výherci

Novinky

Zdravé opálení

S příchodem léta dermatologové pravidelně varují před riziky. více

Originální poležení

Dlouhé zimní večery a nevlídné počasí za okny svádí k slastnému polehávání. více

Pozvání na festival

Každý z nás se honí za štěstím, doufáme v jeho přízeň, modlíme se za něj. více

Nová péče

Zahalte každé ráno i večer svou pokožku do hedvábně jemného závoje plného hydratace a... více

Roztřepené konečky

Intenzita letních slunečních paprsků a koupání v chlorované a mořské vodě dává více

Dokonalá pleť

Toužíte po dokonalé pleti bez chybičky? Inspirujte se žhavými novinkami od Lancôme. více