MUDr.Lenka Ottová: Především jsem máma

Text: PERFECT WOMAN
12. prosince 2011 | 00:00

Rodina versus kariéra, toto dilema řeší občas každá z nás. Živoucím důkazem toho, že se tyto oblasti našeho života nevylučují, je MUDr. Lenka Ottová, úspěšná lékařka a manažerka Centra oční a estetické medicíny Ottlens, ale také manželka a maminka.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Platí podle vás rčení, že oko je do duše okno?

Určitě. Oko je velmi jemná a malá součást nás všech. Je přehledné a zároveň nám skýtá možnost prokouknout do duše i těla člověka. Při pohledu na sítnici, tedy do nitra oka, jsme schopni odhadnout celkové choroby. Oční medicína jde mílovými kroky kupředu a nabízí možnost, jak se realizovat v ambulantní praxi, oční i plastické chirurgii. Vyšetření očních pacientů skýtá pestrost nálezů a diagnóz. Je to způsob, jak více poznat člověka.

Svedlo vás oko dohromady s vaším manželem?

Ano. Seznámili jsme se, když jsem vystupovala v roli konzultanta v oblasti kontaktních čoček. Ty nás spojily a spojilo nás také jeho kolo. Navštěvovala jsem Kamila, který pracoval jako vedoucí nové optiky v Brně a v kanceláři měl postavené kolo, které mi učarovalo. Miluji sporty a myslela jsem si, že je to asi dobrý sportovec. Potom se ukázalo, že spíše než sportovec je velkým čtenářem, ale to už nebylo podstatné.

Co vás přivedlo k založení Centra oční a estetické medicíny Ottlens?

S manželem jsme toužili po rodinné firmě. Já jsem vždy chtěla pracovat samostatně, lákalo mě vybudovat něco, co má smysl. Začali jsme s malou optikou a ordinací a postupně se ukázalo, že máme hodně práce a že to nejde jinou cestou než tou, jakou jsme zvolili. Z práce o dvou lidech se stala fungující firma s optikou, dvěma ordinacemi pro dospělé pacienty, jednou dětskou oční ambulancí, ortoptickou cvičebnou a zákrokovým sálem. O naše zákazníky a pacienty se staráme v týmu dvou optiků, jednoho optometristy, sedmi lékařů a pěti zdravotních sester. Pracuje u nás i primář šumperského očního oddělení, kde jsem byla v minulosti zaměstnána. Když přišel poprvé do práce v Ottlens, oslovil mě z legrace šéfe, já mu to opětovala a teď si tak říkáme navzájem. Podařilo se nám také plně zaměstnat mého tátu, který do naší práce vnesl mnohaleté zkušenosti z mimomedicínské oblasti a to je skvělé. V práci nám pomáhá i moje maminkaa v roli PR poradce s námi spolupracuje moje sestra Kamila, která je mi hodně blízká, má výborné nápady a spolu tvoříme dobrý tým. Když něco vymýšlíme, je to příval energie a nových myšlenek.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Soutěže a výherci

Novinky

Madonna

Americká popová královna Madonna je v posledních létech... více

Aktivní mateřství

Čas věnovaný péči o tělo, aktivnímu pohybu či kvalitní relaxaci není nikdy ztracený. více

Asie na dosah ruky

Není jich mnoho, ale existují. Malých podniků přibývá nejen ve světě... více

Noční host

Máte rádi pravidelnou dávku napětí na svém nočním stolku? více

Indiánské léto

Nová sezóna, plná světla, slunce a optimismu začíná zářit u Franck Provost. více

The Sin

Jednoduchost, čistota, rychlost - tři slova, která dokonale vystihují práci Lindy více